МОЄ ПОРТФОЛІО
Освіта: вища
Посада: вчитель інформатики
Педагогічний стаж: 20 років
Стаж роботи вчителем: 9 років
Кваліфікаційна категорія: «Спеціаліст І категорії»
Педагогічне кредо: "Учитись важко, а учить ще важче.
Але не мусиш зупинятись ти.
Як дітям віддаси усе найкраще,
То й сам й сягнеш нової висоти.
М. Сингаївський"
Працюю над методичною проблемою "Використання сучасних методів навчання з метою всебічного розвитку учнів на уроках інформатики».
Над вирішенням проблеми ставлю завдання: - розвиток творчих здібностей учнів;
- розвиток навичок критичного мислення;
- формування вміння орієнтуватися в соціально-інформаційному просторі.
Шляхи вирішення: - самоосвіта педагога;
- нові форми і методи організації НВП;
- орієнтація на потреби та інтереси учнів;
- впровадження нових ІТ;
- розробка сучасного навчального контенту.
Результат: Творчий, успішний, думаючий учень - успіх вчителя.
У своїй практичній діяльності я широко використовую словесні, наочні й практичні методи навчання, які взаємопов´язані між собою. Головне для мене — оптимально об’єднати їх.
Проведення мною різних типів уроків – бесід, лекцій, уроків-диспутів, практичних робіт, нестандартних уроків – уроків-вікторин, уроків-екскурсій, уроки-тренінги – сприяє розвитку здібностей учнів, формування в них життєвих та соціально-економічних компетенцій.
Практична діяльність учнів на уроках інформатики надає можливість оволодівати їм навичками самостійної пізнавальної діяльності, активізує і поглиблює навчальний процес, розвиває мислення, формує навички наукового світогляду, вміння логічної аргументації, сприяє оволодінню методами пізнавання та є фактором всебічного розвитку творчих та інтелектуальних якостей учнів, виховання соціально активної особистості.
На своїх уроках інформатики я використовую такі методи практичної діяльності, як інструктивно-практичний та продуктивно-практичний метод навчання, поєднуючи метод викладання і метод навчання. А у поєднанні з формами співробітництва в навчанні, я поділяю на індивідуальні, групові та колективні форми.
З предмету проводиться позакласна робота. Проводиться тиждень інформатики, де підсумком є різноманітні розважальні ігри: Знавці інформатики, Інтелектуальне казино,Знавці Word та інші.
Проводяться заняття гуртка "Юний програміст", який відвідують 15 учнів школи.
Мої учні є активними учасниками учасниками
- в районних конкурсах з інформатики "БАЙТ", "Конкурсі веб-дизайнерів та користувачів ПК";
- в Міжнародному конкурсі з інформатики та комп’ютерної вправності "Бобер" ;
- в Міжнародному тижні інформатики Годині Коду (Hour of Code).
В 2014 р. провів РМО вчителів інформатики з проблеми «Формування творчої особистості школяра шляхом впровадження проектно-орієнтованого навчання в процесі викладання інформатики» – провів майстер-клас «Створення і ведення шкільного сайту», тренінгове заняття «Безпека дітей в Інтернеті».
Беру активну участь в різноманітних заходах, семінарах, консиліумах, творчій майстерні РМК вчителів інформатики та ШМО природничо-математичному циклі.
Пройшов дистанційні курси по підвищенню кваліфікації педагогів ІКТ "Мобільне середовище навчання та сучасна освіта" організована Міністерством освіти і науки України та корпорацією Intel пройшовши майстер клас "Інфографія в роботі з дітьми" 12 год. та вебінар "Microsoft Office 2013: PowerPoint" 1 год
Вебінар від основи для вчителів інформатики в початковій школі "Особливості викладання предмету Сходинки до інформатики"
Курси підвищення кваліфікації в лютому 2016 року
В жовтні та листопаді цього року взяв участь в вебінарі організований Інтерактивною школою творчого вчителя з теми "Особливості викладання теми Технології опрацювання числових даних у середовищі табличного процесора"
Мною створено шкільний сайт в 2010 році. Сайт школи був неодноразовим переможцем конкурсу на кращий сайт серед освітніх навчальних закладів області. У 2016 році учасник 6 конкурсу на кращий веб-сайт закладу освіти та нагороджений дипломом за місце у 5% кращих навчальних закладів України.
Завтра не починається.
Воно вже почалося.
І диктує нам перспективи молодого покоління, яке підростає сьогодні у школі.
Це вони, сучасні діти, хочуть нового, інноваційного.
Вони вже вимагають, а ми не повинні відставати, повинні випередити час, щоб стати "їхнім Учителем…"